fbpx

Gar popracia – sobotnie wydarzenie w Stacji Praga

Cześć!

Zapraszamy wszystkich entuzjastów, entuzjastki i osoby entuzjastyczne, dla których Stacja Praga to miejsce wyjątkowych spotkań, przyjaźni na lata i dużej dawki kreatywności. 
Jak pewnie wiecie, działanie Stacji w znanym Wam miejscu na Zaokopowej 5, jest zagrożone. To dla nas smutna wiadomość, dlatego spotkajmy się i wspólnie pokażmy, że Stacja jest super ♥️

W sobotnie popołudnie organizujemy Gar Poparcia, czyli spotkanie otwarte dla każdej osoby, która wspiera inicjatywę Stacji, a nasza zaprzyjaźniona grupa Plates&Mates (https://www.instagram.com/plates_mates/) z Polskiego Forum Migracyjnego z tej okazji uraczy nas wszystkich gorącą zupą! W końcu jesień przyszła, nic tak nie wjedzie jak dobra zupa z… garu poparcia! 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/985491552508772/

Podczas wydarzenia udostępnimy nowy garaż, w którym na ścianach chcemy zostawić nasze myśli, spostrzeżenia, marzenia związane ze Stacją! Dołączycie się?

Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, jaki los czeka Stację, ale także m.in. Pracownię Wschodnią, podrzucamy trochę kontekstu:

– Od 4 lat mamy kompleksowy projekt rewitalizacyjny przestrzeni. 
– Od 2 lat, odkąd jesteśmy na miejscu – jesteśmy chwaleni jak wspaniałą robotę robimy. Dostaliśmy nawet wyróżnienie od Zarządu Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy jako jedna z najlepszych organizacji pozarządowych w dzielnicy. 
– Działamy oddolnie, społecznie, jesteśmy niekomercyjni. Mamy swój szalony pomysł i plan, do którego przekonały się już nie setki, a tysiące osób. 

Od dwóch tygodni mamy też informację – tam są drzwi, Państwu już dziękujemy. Dzielnica zdecydowała o sprzedaży nieruchomości, w której znajduje się Stacja Praga. 

Nie tak to powinno wyglądać. Nie wiemy czy rządzący mają świadomość, że działając bez dialogu i z taką pogardą dla oddolnych inicjatyw – budzą prawdziwego ducha kreatywności i społecznego buntu. Wiemy na pewno, że wiele osób będzie walczyło o to miejsce do końca – zaczynamy w tę sobotę 

Praga zasługuje na naszą determinację w tej sprawie, bo Praga to nasz dom! 

To co, z kim się widzimy na zupie poparcia?

Skip to content