fbpx

Kiedy zaczniesz śpiewać? – Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Kiedy zaczniesz śpiewać”. Można ją nazwać poetyckim reportażem w formie dramatu. Książka autorstwa Aleksandry Dańczyszyn opublikowana została w czerwcu  

Kilka słów od autorki: ,,Od pierwszych chwil rosyjskiej agresji na Ukrainę z przerażeniem śledziłam relacje medialne i portale społecznościowe. Zbierałam głosy Ukrainek i Ukraińców, by utrwalić i przekazać je dalej w tej książce. Wierzę, że literatura ma moc i może ocalić – choćby od zapomnienia. Chcę w ten sposób oddać hołd poległym i poszkodowanym. Zapamiętajmy ich imiona”.

Słowa Andrija Lubki, ukraińskiego pisarza i poety: „Ta poezja jest strasznie aktualna i nowoczesna, ale jednocześnie wyrasta z korzeni najstarszej literatury słowiańskiej. Z latopisów i kronik, które w wyrafinowanej prozie rytmicznej, której struktura przypominała poetyckie podstawy opowieści biblijnej, opowiadały o minionych czasach. Naszą tragedią jest to, że Aleksandra nie mówi o przeszłości, ale o naszych dniach, naszym życiu. To ważny głos poetycki, przenikliwy, szczery. Te słowa są suche i skąpe, jakby wyryte w kamieniu. I mówią o jednym: strasznych czasach, kiedy ludzie muszą przeżywać nieludzkie dramaty”.

Kiedy? Czwartek, 7 września godz. 19:00

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/191057113981782

O autorce:
Aleksandra Dańczyszyn – poetka, polonistka. W 2015 r. reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Poetyckim Transpoésie w Brukseli. Jej wiersze były tłumaczone na język francuski, flamandzki, ukraiński i angielski. Wydała trzy książki poetyckie: “Kochanie” (2020),”tiszert z Bangladeszu” (2023),”kiedy zaczniesz śpiewać” (2023).

Spotkanie otwarte, wstęp wolny. 

Link do wydarzenia na fb:

https://fb.me/e/2VwAvx10G


Stacja Praga
Zaokopowa 5

Zapraszamy!Tagi:
,
Skip to content