Historia
Budynek przy ul.Otwockiej 14 został wzniesiony w okolicach 1916 r.
Jest to jeden z najstarszych obiektów industrialnych na Pradze-Północ.
W pierwszych latach działalności była wytwarzana tutaj marmolada, później zaczęto przetwarzać konserwy. W 1921 r. działało tutaj Towarzystwo Fabryki Wyrobów Gumowych „Polonit” W 1928 r. zabudowania fabryczne stały się placówką dla spółki Polskiego Przemysłu Gumowego „PePeGe”
W zakładzie wytwarzano bardzo lekkie obuwie, które w dzisiejszych czasach nazywano by trampkami, ale wtedy ze względu na nazwę fabryki mówiono na nie „PePeGi”
Fabryce udało się przetrwać drugą wojnę światową, po której została upaństwowiona i przekształcono ją w zakład mięsny. Mylnie mówi się, że w trakcie PRL-u, produkowano tutaj trampki.
W latach 90-tych kompleks zaczął popadać w ruinę.
W 2003 r. budynki zakładowe odnowiono i założono przez Wojciecha Trzcińskiego nieistniejące już dziś centrum kulturalne i artystyczne „Fabryka Trzciny”.
Nazwa nawiązywała do nazwiska byłego właściciela Wojciecha Trzcińskiego, znanego polskiego kompozytora muzyki rozrywkowej, filmowej i teatralnej
Stara fabryka zyskała drugie życie i centrum artystyczne funkcjonowało do 2016 r.
W 2017 r. teren przejął nowy najemca i utworzył na nim kolejne centrum kultury „Mała Warszawa”. Na terenie mieszczą się dwie sale koncertowe, sala konferencyjna, bary, przestrzeń wystawowa, restauracyjna oraz parkingowa.