fbpx

Konfrontacja Sztuk Artystycznych vol. 2 – zapowiedź

Przed nami kolejne artystyczne wydarzenie! Druga edycja Konfrontacji Artystycznych na Pradze będzie poświęcona retro motoryzacji.


Pierwsze praskie tramwaje, automobile, fabryka FSO, małe zakłady mechaniczne w podwórkach, serial „Zmiennicy”, filmy drogi, w których samochody to osobne postacie grające role równie ważne, co aktorzy. To wszystko będzie inspiracją dla artystów i artystek do stworzenia na żywo prac malarskich, kolaży i instalacji. Link do wydarzenia na facebook -> https://fb.me/e/1Aqq6xEmV


W drugiej edycji KSA swoje umiejętności i kreatywność zaprezentują następujący twórcy, twórczynie i kolektywy:

* Paweł Sowa
* Tomek Rdest
* Miss Dorys
* Renton Stelmach 
* Orlando Lazaro
* Mary Lu

Zapraszamy na Plac Konesera w godz. 15-19.Konfrontacja Sztuk Artystycznych to spotkanie różnych światów twórczych, różnych filozofii, technik, środowisk. To okazja do wymiany doświadczeń i radosnej współpracy. Miejscami umazany czerwoną farbą ring, miejscami — muzeum sztuki nowoczesnej. 

Konfrontacja Sztuk Artystycznych vol. 1 była pełnym wrażeń spotkaniem.
https://www.facebook.com/events/526592301753070 Dwie kolejne odbędą się w następujących dniach:
– 12 sierpnia,  godz. 15-19 (Plac Konesera)
– 2 września,  godz. 15-19 (Miejsce konfrontacji zostanie ogłoszone wkrótce)Zwieńczeniem cyklu będzie wystawa w praskiej przestrzeni i pokaz stworzonych podczas wszystkich konfrontacji filmów!

Organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Stacja Praga.
Projekt współfinansowany w ramach konkursu: Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – 2021 ogłoszonym przez: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.Tagi:
, ,
Skip to content