fbpx

Konfrontacje Sztuk Artystycznych – już w niedzielę (15.07)

Zapraszamy na nową edycję Konfrontacji Artystycznych!W wakacje 2022 spotkamy się trzy razy, aby wspólnie tworzyć w obszarze sztuk wizualnych. Klasyczne malarstwo zmierzy się z komiksem, tatuaż zetrze się z graffiti, a video stanie w narożniku przeciw rzeźbie!

https://www.facebook.com/events/547792270422816/

W tym roku możecie spodziewać się następujących dat i tematów konfrontacji:

17 lipca, godz. 12 – 18, spotykamy się w Stacji Praga (Zaokopowa 5) , aby zinterpretować „Gang Obrzydliwiaków”.

17 sierpnia, godz. 16 – 20, spotkamy się na Placu Konesera, a tematem przewodnim będą “Prascy Sąsiedzi”.

24 sierpnia, godz. 12-18, spotkamy się na Stacja Praga (Zaokopowa 5) , aby stworzyć prace na temat “Kobiety Pragi”.

Zapraszamy! Wstęp wolny.

,,Konfrontacja sztuk artystycznych” to seria spotkań kreatywnych, podczas których artyści z różnych nurtów i środowisk wspólnie stworzą prace i instalacje artystyczne. Na podstawie wcześniej ustalonego tematu zostaną oni poproszeni o stworzenie prac na zadany temat w technice dla siebie charakterystycznej, następnie w zespołach kilku osobowych artyści stworzą prace w nowej dla siebie technice, eksplorując zadany temat w sposób zainspirowany twórczością pozostałych uczestników. Dzięki wspólnej pracy twórców kultury „wysokiej” z twórcami kultury alternatywnej (streetart, komiks, tatuaż, ilustracja, hip-hop) powstały nietuzinkowe i jedyne w swoim rodzaje artystyczne kolaboracje, które mogą wyznaczyć nowy kierunek rozwoju sztuki. W ramach spotkań twórczych artystom udostępnione zostały przestrzeń, narzędzia i warunki do pracy twórczej. Dzięki wielowymiarowej współpracy artystów z różnych dziedzin w ramach projektu “KSA II” sztuka wysoka w postaci twórczości uznanych malarzy czy twórców fotografii metodami historycznymi, spotka się ze sztuką uliczną, popkulturą, hip-hopem .

*Zadanie publiczne pn. Konfrontacja Sztuk Artystycznych II dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka.

Skip to content