fbpx

Dom Kultury Praga

klimat: na luzie
ceny: $

Nie ma jak w domu kultury!

To myśl przewodnia, na której opieramy praski dom kultury opiera swoje działania.  Dom Kultury „Praga” to przyjazna, otwarta przestrzeń dla każdego mieszkańca (nie tylko) Pragi, niezależnie od wieku.

Miejsce, które edukuje poprzez sztukę, realizuje działania artystyczne i społeczne, także o znaczeniu integracyjnym.

Miejsce , które poszukuje profesjonalnych i kreatywnych sposobów na rozwój podopiecznych, także tych z niepełnosprawnościami.
Lokalność, wspieranie oddolnych inicjatyw, budowanie praskiej tożsamości i tworzenie więzi z mieszkańcami.

 

 

Trochę cyferek
Dom Kultury Praga jest samorządową instytucją istniejącą od 2002 r. Znajduje się przy ul. Dąbrowszczaków w kamienicy, którą wybudowano w latach ‘50. Działa na 4 piętrach budynku o powierzchni zaledwie 800 m². W 13 niedużych pomieszczeniach wytrwale organizuje przestrzeń przeznaczoną do pracy twórczej mieszkańców. Drzwi Praskiego Domu Kultury są otwarte dla warszawiaków przez ok. 70 godzin w tygodniu. Miejsce może odwiedzić  każdy bez względu na wiek (dziś najmłodszy uczestnik zajęć liczy zaledwie 0,2 lata, a najstarszy ma ich 92).

Miejsce otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-20.00, a w wybrane soboty i niedziele – w godzinach imprez. W okresie letnim, oprócz zajęć w siedzibie własnej, organizowany jest cykl imprez do Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego przy al. Solidarności 55 oraz do Muszli Koncertowej w Parku Praskim

 

 

lokalizacja

Dom Kultury „Praga” ul. Dąbrowszczaków 2 03-474 Warszawa

Skip to content