fbpx

Portret męski z Dawidem Czupryńskim – prowadzący Maciej Gillert 26.11

Dla kogo:
Dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, ale także dla początkujących, krórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią – wszyscy będziemy rozwijać umiejętności i poszerzać wachlarz technik fotograficznych.
Będziemy bawili się przysłoną, czasem naświetlania i ogniskową (pomogą nam w tym topowe obiektywy marki Sigma Foto Polska). Będziemy testowali produkty oświetleniowe firmy GlareOne z serii PRO, będziemy przebierali modela w różne stylizacje i ustawiali go na różnych, czasem zaskakujących tłach, wykorzystując ciekawe faktury, cień i różne modyfikatory światła od GlareOne.

Grupa minimalna 8 osób, maksymalna 10.

Plan warsztatu:

Miejsce spotkania Stacja Praga, ul. Inżynierska 6 (wejście od Zaokopowej 5)

10:00 – 10:30 – Przywitanie kursantów, prezentacja sprzętu fotograficznego, który będzie używany podczas warsztatów (Sigma Foto Polska – obiektywy, GlareOne – światło, Wzorniki.eu- monitory i Loupedeck+, Ilford – wydruki, oraz oczywiście naszego modela Dawid Czupryński )
10:30 – 13:30 – Warsztaty fotograficzne w studio: ćwiczenia praktyczne z oświetleniem i modelem, aby uzyskać odpowiedni efekt i kompozycję, praca ze światłem stałym z różnymi modyfikatorami światła, różne tła i techniki.
13:30 – 14:30 – Przerwa obiadowa (menu do ustalenia wspólnie na dedykowanej grupie warsztató na Facebook-u)
14:30 – 17:30 – Druga część zajęć praktycznych w studio.
17:30 – 18:00 – Zakończenie zajęć, luźne rozmowy uczestników z modelem i organizatorami warsztatów.
Dodatkowo po zakończeniu kursu utworzymy osobną wewnętrzną grupę dyskusyjną, na której wybieremy Wasze najlepsze zdjęcia, omówimy je sobie, na niej możecie liczyć na moją opinię i dyskujsę z ozostałymi kursantami. Najleosze wybrane wspólnie zdjęcia Aureliszu Marszałek z Ilford Polska wydrukuje je w ilości 2 sztuk dla każdego kursanta w formacie A4.

Co ze sobą zabrać:
-Aparat fotograficzny, obiektywy zapewni nam Sigma (Canon, Nikon, Sony), zakładam że ogniskowe 35mm – 105mm
-pozytywne nastawienie i dobry humor 🙂
-kartę pamięci, zdarzyło mi się kiedyś na bardzo ważny temat prasowy takowej nie zabrać 🙂
-komplet adekwatnych baterii do aparatu i ładowarkę na wszelki wypadek

Zapisy:
Maciej
maciejgillert@gmail.com
Koszt uczestnictwa : 699 zł
Rezerwacja miejsca po wpłacie zadatku w kwocie 350 zł na konto:
ING Bank Polski
94 1050 1445 1000 0091 3449 4658
*Możliwość rozłożenia płatności na raty, szczegóły w wiadomości prywatnej.

Warunkiem startu warsztatów jest zebranie się grupy minimum 8 osób do dnia 21.11.2023.

O mnie:
Fotografuję już od ponad dwóch dekad. Zaczęło się od hobby, które szybko stało się wielką pasją i sposobem na życie zawodowe. Najpierw fotografowałem sport, potem byłem fotoreporterem prasowym, a obecnie kończę autorski projekt portretowy. Swoją pasją, energią i miłością do fotografii staram się zarażać innych. Prowadziłem wiele wykładów, prelekcji i warsztatów fotograficznych, mam nadzieję, że moje pedagogiczne wykształcenie trochę w tym pomaga 🙂. Współpracowałem z największymi gazetami i dziennikami na rynku polskim oraz z wieloma zarówno polskimi, jak i zagranicznymi agencjami fotograficznymi. Kluczowe publikacje i wyróżnienia znajdziecie na mojej stronie, na którą warto zajrzeć: www.maciejgillert.pl. Uparcie (jak twierdzą moi znajomi :)) twierdzę, że swojego najlepszego zdjęcia jeszcze nie zrobiłem.

O miejscu: Stacja Praga
Niezależny dom kultury prowadzony oddolnie przez kolektyw pasjonatów i miłośników warszawskiej Pragi.
W garażach na terenie historycznej zajezdni tramwajowej prowadzimy pracownie twórcze, studio muzyczne i świetlicę z programem warsztatowym dla ludzi w każdym wieku. Tu organizujemy wystawy, imprezy, koncerty i wydarzenia kulturalne. Wejście od ul. Zaokopowej 5, w podwórku.
www.stacjapraga.pl
www.instagram.com/stacja.praga
www.facebook.com/stacjapraga1648Tagi:
Skip to content