fbpx

373 Urodziny Pragi

Artyści dla Pragi

Nasza ukochana Praga już 10 lutego skończyłą 373 lata! W ramach wydarzenia ,,Artyści dla Pragi – 373 urodziny!” zaprosiliśmy do wspólnej pracy i świętowania artystów związanych z naszą dzielnicą. Na kolorowo, karnawałowo, bogato i kobieco, tak, aby dać odtrutkę napiętej rzeczywistości.

To artyści stanowią w dużej części o unikalnym i wyjątkowym charakterze dzielnicy. W ramach święta poprosimy artystów o przygotowanie okolicznościowych prac artystycznych, nawiązujących w swej tematyce do obchodów urodzinowych Pragi. Ponieważ jako Stowarzyszenie nie dysponujemy jeszcze przestrzenią dostępną dla mieszkańców, tak przygotowane dzieła zostaną zaprezentowane na wystawie w galerii kawiarni “4 Pokoje” przy ul. Wileńskiej. Tam też zostanie zainstalowana specjalna okolicznościowa witryna, informująca o obchodach 373 urodzin Pragi. Ponadto, do naszej inicjatywy promującej urodziny Pragi dołączają także inne miejsca – m.in. kawiarnie “Zostajemy”, “Proces Kawki”, “Trzy kruki”, które włączą do swojej oferty specjalne pozycje nawiązujące tematycznie do urodzin Pragi (m.in. urodzinowa Praska Kawa czy ciastko).

Do naszej inicjatywy promującej urodziny Pragi dołączyły także inne kawiarnie, m.in. “Zostajemy”, “Proces Kawki”, “Trzy kruki” 

 

 

Lista Artystów, którzy wzięli udział w naszej akcji:

Instalacje:  

 

Malarstwo / Street art: 

 

 

Kolaż: 

 

Ilustracja / grafika: 

 

Sitodruk

 

Haft artystyczny: 

Ania Chudzik-Pawlik i jej haftowane mapy Pragi Północ i Południe zrobione podczas warsztatów z mieszkańcami dzielnicy
www.facebook.com/niciamalowane

Galeria zdjęć

Zobacz film

Wirtualny spacer

#stacjapraga
Skip to content