fbpx

Festiwal Inżynierów – Edycja nr 1 – “Zajezdnia”

Dziedzictwo kultury to nasz skarb…

Warszawa zmienia się z dnia na dzień, kolejne budynki poddawane są procesowi rewitalizacji, a nowe gmachy powstają w błyskawicznym tempie. Z krajobrazu stolicy na przestrzeni ostatnich lat zniknęło wiele charakterystycznych obiektów – niektóre zostały zburzone przez właścicieli, inne zniszczone w wyniku wojny, a jeszcze inne przez wzgląd na współczesne inwestycje. Wśród galopującego rozwoju łatwo jest przeoczyć historię miejsc, które mijamy każdego dnia… 🧸

Festiwal Inżynierów to wydarzenie, które przeniosło nas w czasie w dawny klimat Pragi Północ 🚃 🚋

Podwórko przy ulicy Inżynierskiej odzyskało dawny blask oraz zachwyciło swoją historią 🎥 To właśnie w tym miejscu mieściła się pierwsza warszawska zajezdnia tramwajowa, z której w 1866 roku wyruszył na ulicę pierwszy warszawski tramwaj – wówczas jeszcze konny! Dzisiaj dzięki pracy społeczników, artystów i pasjonatów opustoszałe zabudowania znowu zaczynają tętnić życiem 🎨🎨🎨 Byli artyści, stare fury, aleganccy Panowie, piękne Damy i przede wszystkim radosna, sąsiedzka atmosfera!

Bo Praga jest dla każdego i tutaj każdy może i powinien czuć się jak u siebie! Jakie atrakcje czekały na gości podczas wydarzenia? 🎞 Wystawa edukacyjna o historii miejsca 📜 Wernisaż dzieł sztuki prezentujący artystów z różnych światów, których połączyła Praga 🚕 Zlot zabytkowych samochodów 🕰️ Wehikuł czasu we współpracy z NASZĄ Kawiarnią Międzypokoleniową 👜 Stoiska z przedmiotami vintage 🍿 Stoiska z przekąskami 🙂 📻 Muzyka na żywo Dodatkowo podczas eventu artyści nadali nowe życie starym samochodom poprzez ciekawe malunki!

W ramach projektu przygotowaliśmy publikację zawierającą opisy i zdjęcia historycznej zajezdni tramwajowej ,,Dom pod Syreną” (link) znajdującej się przy ul. Inżynierskiej 6. Przygotowaliśmy także spacer 3D, który dostępny jest poniżej.

Galeria zdjęć

Zobacz film

Wirtualny spacer

#stacjapraga
Skip to content