fbpx

Konfrontacje Sztuk Artystycznych II

Kultura wysoka, kultura alternatywna ?

Czas na podsumowanie serii spotkań “Konfrontacje Sztuk Artystycznych”, podczas których artyści z różnych nurtów i środowisk wspólnie tworzyli prace i instalacje artystyczne na podstawie wcześniej ustalonych tematów.
Prace wykonywane były w najróżniejszych technikach, charakterystycznych dla danych osobowości artystycznych. Dzięki wspólnej pracy twórców kultury „wysokiej” z twórcami kultury alternatywnej (streetart, komiks, tatuaż, ilustracja, hip-hop) powstały nietuzinkowe i jedyne w swoim rodzaju artystyczne kolaboracje, które mogą wyznaczyć nowy kierunek rozwoju sztuki.
 
W ramach spotkań twórczych artystom udostępnione zostały przestrzeń, narzędzia i warunki do pracy twórczej. Dzięki wielowymiarowej współpracy artystów z różnych dziedzin w ramach projektu “KSA II” sztuka wysoka w postaci twórczości uznanych malarzy, czy twórców fotografii spotkała się ze sztuką uliczną, popkulturą, hip-hopem.

Trzy spotkania, trzy różne tematy

Wielki Finał

W sobotę podczas wielkiego finału KSA Stacja Praga wypełniona była dobrą muzyką, piękną sztuką i uśmiechniętymi ludźmi. Finał Konfrontacji Sztuk Artystycznych to podsumowanie trzech spotkań, podczas których artyści z przeróżnych nurtów na żywo tworzyli prace na zaproponowane temat.

W ramach projektu zrealizowane zostały także 3 filmy. Dwa z nich prezentują proces twórczy dwójki artystów:

RURZ:

oraz Dariusza Paczkowskiego:

Trzeci film to relacja z wystawy finałowej, również ukazująca proces twórczy artystów.

Powstał także spacer 3D, który pozwala na obejrzenie wystawy na długo po jej zakończeniu.

Projekt pn. Konfrontacja Sztuk Artystycznych II. Zadanie publiczne dofinansowane zostało ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka

Galeria zdjęć

Zobacz film

Wirtualny spacer

#stacjapraga
Skip to content