fbpx

Konfrontacje Sztuk Artystycznych III

Kultura wysoka, kultura alternatywna ?

Czas na podsumowanie serii spotkań “Konfrontacje Sztuk Artystycznych”, podczas których artyści z różnych nurtów i środowisk wspólnie tworzyli prace i instalacje artystyczne na podstawie wcześniej ustalonych tematów.
 
Była to już 3 edycja naszego kultowego projektu, w ramach którego konfrontowaliśmy ze sobą różne światy i techniki twórcze. 
 
Prace wykonywane były w najróżniejszych technikach, charakterystycznych dla danych osobowości artystycznych. Dzięki wspólnej pracy twórców kultury „wysokiej” z twórcami kultury alternatywnej (streetart, komiks, tatuaż, ilustracja, hip-hop) powstały nietuzinkowe i jedyne w swoim rodzaju artystyczne kolaboracje, które mogą wyznaczyć nowy kierunek rozwoju sztuki.
 
W ramach spotkań twórczych artystom udostępnione zostały przestrzeń, narzędzia i warunki do pracy twórczej. Dzięki wielowymiarowej współpracy artystów z różnych dziedzin w ramach projektu “KSA III” sztuka wysoka w postaci twórczości uznanych malarzy, czy twórców fotografii spotkała się ze sztuką uliczną, popkulturą, hip-hopem.
 
Jako organizatorzy projektu pozostawialiśmy artystom pełną swobodę twórczą i wolność w interpretacji tematu.

Trzy spotkania, trzy różne tematy

Opis wkrótce.

Wielki Finał

W sobotę podczas wielkiego finału KSA Stacja Praga wypełniona była dobrą muzyką, piękną sztuką i uśmiechniętymi ludźmi. Finał Konfrontacji Sztuk Artystycznych to podsumowanie trzech spotkań, podczas których artyści z przeróżnych nurtów na żywo tworzyli prace na zaproponowane temat.

W ramach projektu zrealizowane zostały także filmy.

Jeden z nich, jako relacja ze spotkania i zapowiedź finału:

Kolejne trzy, przedstawiające sylwetki i proces twórczy artystów:

Joanna Kusztal:

Beata Sosnowska:

Trzeci film:

WKRÓTCE

Film podsumowujący:

Powstał także spacer 3D, który pozwala na obejrzenie wystawy na długo po jej zakończeniu.

Projekt pn. Konfrontacja Sztuk Artystycznych III. Zadanie publiczne dofinansowane zostało ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka

Galeria zdjęć

Wirtualny spacer

#stacjapraga
Skip to content