fbpx

Turniej Szachowy

Turniej

Z okazji 373 urodzin zorganizowany został Praski Turniej Szachowy. Pierwszy raz skorzystaliśmy z formuły on-line przy organizacji zawodów, korzystając z usług portalu lichess.org. Zasady turnieju opierały się na formule szwajcarskiej, tempo Blitz (5 minut na partię + 2 sekundy za każdy ruch) i obejmowały 7 rund. Udział w turnieju był darmowy.

Turniej odbywał się pod adresem online: https://lichess.org/swiss/9ZUsNJPf ; tam też znajduje się opis przebiegu wydarzenia, wraz z klasyfikacją końcową.

W zawodach online wzięło udział 53 zawodników. Klasyfikacja zawodników prezentuje się następująco:
Miejsce nr 1: TacticWizard64 – Daniel Gumuła
Miejsce nr 2: Proplayerszachowy – Jakub Janeczko

Miejsce nr 3: Szachmat12345 – Karol Maciaszek Miejsce nr 4: Agaa – Agnieszka Buchta
Miejsce nr 5: Emerte – Mateusz Zakrzewski

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i został odebrany bardzo pozytywnie przez jego uczestników. W jego organizację zaangażowali się partnerzy wydarzenia, przekazując atrakcyjne upominki:
– Urząd dzielnicy Praga-Północ: pakiety nagród dla zawodników z miejsc 1-3, obejmujące m.in. bezprzewodowe słuchawki bluetooth, ładowarkę bezprzewodową, książkę o Pradze, a także atrakcyjny zestaw gadżetów (m.in. kubek czy skarpetki)

– Look Inside: trzy historyczne prospekty szachowe

– Fritz-Kola: zestaw napojów Fritz-Limo.

Turniej był promowany za pośrednictwem portalu Facebook (posty na profilu oraz wydarzenie:https://www.facebook.com/events/798722150719628), instagram oraz na stronie internetowej stowarzyszenia:
https://stacjapraga.pl/praski-turniej-szachowy-z-okazji-373-urodzin-pragi/

 

Wrażenia

Liczba odbiorców wydarzenia według statystyk portalu Facebook to 6,4 tys. odbiorców, przy 67 reakcjach na wydarzenie.

Pomimo braku możliwości realizacji zawodów w formule stacjonarnej jesteśmy usatysfakcjonowani z jego przebiegu. Planujemy na stałe wpisać turniej szachowy w element obchodów urodzinowych Pragi w kolejnych latach. Ponadto, w ramach rozwoju inicjatywy Praskiego Centrum Kultury i Rzemiosła Stacja Praga planujemy stały rozwój społeczności miłośników tej królewskiej rozgrywki na Pradze, a także kolejne wydarzenia promujące szachy w dzielnicy.

Galeria zdjęć

#stacjapraga
Skip to content