fbpx

Rozkład jazdy 06.04 – 11.04

Rozkład jazdy na 06.04-11.04!

Wtorek


Godzina: 18:00,

ABC Awangardy: Ikony – cykl wykładów online. Wydarzenie bezpłatne, online.

Cricoteka oraz Ośrodek Badań nad Awangardą WP UJ zapraszają na cykl wykładów w formule online i dyskusji po wykładach. W tym roku pod hasłem Ikony Awangardy. Spotkanie pozwoli nam wyłowić z ogromnej galerii artystów związanych ze sztuką eksperymentalną najbardziej intrygujące osobistości. Chcielibyśmy wraz z naszymi gośćmi odkrywać nieznane oblicze ruchu awangardowego, przyglądając się rozpoznawalnym artystom z nowych perspektyw, a także prezentując czołowych przedstawicieli awangard Europy Środkowej, zapomniane sławy Nowej Sztuki, twórców sztuki bizarnej, niekonwencjonalnej, fascynującej swoją odmiennością. Wtorkowy wykład poprowadzą Katarzyna Fazan i Tadeusz Kantor.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2836446379907430/

Środa


Godzina: 20:00, Palmiry. Spotkanie z Mariuszem Nowikiem.

Wydarzenie bezpłatne, online.

Wirtualny Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Mariuszem Nowikiem, autorem książki “Palmiry. Zabić wszystkich Polaków”. Rozmowę poprowadzi Adam Leszczyński. W palmirskim lesie zatrzymywały się “budy” wyładowane ludźmi. Ofiarom krępowano ręce i zasłaniano oczy. Pędzono grupami na polanę i ustawiano nad wykopanymi dołami. Oddawano salwę z broni maszynowej, rannych dobijano kolejnymi strzałami. Często grzebano ludzi żywcem. Zapełnione doły Niemcy przysypywali ziemią, maskowali ściółką i sadzili młode sosny. Palmirska ziemia miała nigdy nie zdradzić swojej tajemnicy.
Jak Niemcy między grudniem 1939 roku a lipcem 1941 roku stworzyli małą fabrykę śmierci?
Po co leśniczy wbijali łuski pocisków w drzewa?
Czy komukolwiek udało się uciec z transportu do Palmir?
Zapraszamy na opowieść o miejscu, które nadal skrywa tajemnice. Opowieść, która przywraca pamięć ofiarom.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/185941609758484/

Czwartek


Czwartek: Godzina: 19:00, Retro Czwartek. Osiecka – Orientalnie. Wydarzenie bezpłatne, online.

Zespół Sentido w swoim wyjątkowym projekcie muzycznym „Osiecka –Orientalnie”, sięga do niezwykłej twórczości, czerpiąc z niej to, co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością, odczytuje ją na nowo.Dzięki wykorzystaniu koncertowego akordeonu, aksamitnego brzmienia wokalu i kurdyjskich instrumentów perkusyjnych oraz autorskich aranżacji, artyści zespołu Sentido ubierają znane i lubiane utwory w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość oraz nową duszę.
W programie m.in.: „Chwalmy Pana”, „Niech żyje bal”, „Miasteczko cud”, „Nie żałuję”, „Weselne dzieci”, „Konie”, „Oczy tej małej”.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/wolskiecentrumkultura

Piątek


Godzina: 17:00, Jak radzić sobie ze stresem w pandemii? Spotkanie z psychoterapeutką Adrianą Klos. Wydarzenie online, bezpłatne.

Adriana Klos – psycholożka i psychoterapeutka. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz w Ośrodku INTRA, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Prowadzi ośrodek „Strefa Zmiany” w Warszawie. Pomaga ludziom zmagającym się z lękami, stresem, trudnościami w związku i innych relacjach oraz w kryzysach życiowych. Publikuje w mediach, m.in. w magazynie „Charaktery”. Prowadzi warsztaty rozwojowe, głównie z zakresu asertywności. Jest autorką książek „Asertywność – klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości” oraz „Rozwód, szansa na lepsze życie”. Spotkanie poprowadzi Marcin Kozłowski, dziennikarz portalu Gazeta.pl. Publikował m.in. w “Przekroju”, “Charakterach” i dzienniku “Metro”. W przeszłości zawodowo związany również z radiem i telewizją.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/148098953884030/

Sobota


Sobota: Godzina: 16:00, “Nie ma… nie ma… jest” w Teatrze Baj. Teatr Baj, ul. Jagiellońska 28, bilety 30-36 zł.

„Nie ma… nie ma… jest!” – to słowa z zabawy z milusińskim, którą dobrze znamy. Nie ma mnie, nie ma mnie i nagle… jestem, zjawiam się, powracam, by znowu być z Tobą. Powtarzanie tego samego zdarzenia nie nuży, bo za każdym razem czyni nas-dorosłych powodem i świadkiem zachwytu dziecka. Ta prosta zabawa przypomina nam, jacy byliśmy, zanim staliśmy się duzi i pokazuje, że to my jesteśmy cudem dla naszego malucha. Czy to nie piękne i zobowiązujące? Przedstawienie dla dzieci i rodziców, w którym aktorzy tworzą świat pełen rozmaitych kształtów, dźwięków i niespodziewanych zdarzeń.

Link do wydarzenia: www.teatrbaj.pl

Niedziela


Godzina: 18:00, “Kolacja dla Głupca” – spektakl w Małej Warszawie. Mała Warszawa, ul. Otwocka 14, bilety 93- 166 zł.

Tytułowa „kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera. Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje,niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. W komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady.

Link do wydarzenia: www.spektaklove.pl/spektakle.php?spektakl=18




Skip to content