fbpx

Ruszyliśmy z przytupem – podsumowanie weekendu w Stacji Praga!

Wow! Przyznamy, że dopiero co ochłonęliśmy po szalonym poprzednim tygodniu i cudownym weekendzie! Jesteśmy Wam winni małe podsumowanie!

W piątek odbył się wernisaż podsumowujący projekt #tictactoe artystki Marry Lu! Była to pierwsza wystawa w tym roku w Stacji Praga i jesteśmy naprawdę dumni, że na naszych ścianach zawisły bardzo piękne i ciekawe prace współtworzone z udziałem wielu wiodących artystów polskiego street artu. Atmosfera była cudowna, na naszej ściance powstał też nowy mural!

Sobota to z kolei teleport do Istambułu dzięki Aktaş Erdoğan i Erol Leenhouts! To muzycy mieszkający na co dzień w Rotterdamie, jeżdzą po świecie grając muzykę na żywo z różnymi artystami. Ich nowy projekt Oh voyage! to podróż łączącą taneczne bity, elektroniczną psychodelę oraz brzmienia instrumentów z Bliskiego Wschodu. Zwieńczeniem sobotniego, muzycznego wieczoru w Stacji był after w formie setu dj-skiego Magdala. To było coś! 

Intensywny, ale i bardzo piękny tydzień zakończyliśmy udziałem w wydarzeniach związanych z najwspanialszą orkiestrą na świecie – Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Aż się łezka w oku kręci widząc jak potrafimy się zjednoczyć we wspólnym celu! Gdyby ktoś narzekał na nadmiar królów polskich w kieszeni (potrzebny naprawdę solidny poczet) – polecamy super lodóweczkę z malunkami Miss Dorys! (https://allegro.pl/oferta/lodowka-haier-multidoor-seria-9-hcw9919fsgb-13161177252?fbclid=IwAR1fSdtJlQ80awtXmr09WDc3mlPV02PKrh3YZL4N8QznbxbTmidA3lg1XlA

Dziękujemy za obecność i Waszą energię! Wspólnie tworzymy to miejsce <3

(Hihi i dopiero się rozkręcamy!)

Na koniec jeszcze kilka słów od kierownika:

Wiecie, co… marzenia się spełniają! Gdy już ponad 3 lata temu pierwszy raz spotkaliśmy się w jednej z praskich kawiarni aby zawiązać nasze Stowarzyszenie – to wszystko wydawało się być jeszcze odległe, nawet trochę surrealistyczne. Tak bliskie, jak bliska jest nam Praga i ten sąsiedzki klimat, ale równocześnie tak dalekie, z uwagi na zagrożenia projektowe, przepisy, sprawy formalne, finanse czy problemy urzędowe. Wytrwałość i ta wewnętrzna energia każdego zaangażowanego w stworzenie Stacji Praga sprawiła jednak, że dzisiaj, już w 2023 zdegradowana przestrzeń historycznej zajezdni tramwajowej zaczęła w pełni żyć. 

Oddolnie, społecznie, artystycznie, bez podziałów czy wiodących ideologii. Wolna, szczera, sąsiedzka. Tacy chcieliśmy być i tacy będziemy. Wpisując się w cudowny slogan WOŚP’u – do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Do zobaczenia! 

Sikalafą! 

Skip to content