fbpx

Stacja Praga wyróżniona podczas Plebiscytu Praski WolONtariusz!

4 grudnia w Pałacyku Konopackiego odbyło się podsumowanie drugiej edycji Plebiscytu WolONtariusz, ogłoszeni zostali laureaci i wyróżnieni. W tym MY. Bardzo dziękujemy za wyróżnienie!

Nagrody przyznane zostały w czterech kategoriach, a wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria Osobowość Wolontariatu

Izabela Petrovic – lauretka 

W ramach Stowarzyszenia Otwarte Drzwi zaangażowana w pomoc osobom potrzebującym, którzy przybyli z Ukrainy po 24 lutego 2022 r. Do chwili obecnej zaangażowana na rzecz pomocy rzeczowej dla kobiet i dzieci, koordynuje wszelkie zbiórki i akcje wolontariatu na rzecz osób pochodzenia ukraińskiego.

Wyróżnienia:

Dina Vavilova –  koordynatorka wolontariatu w warszawskim ZOO gotowa do działania zarówno przy organizacji wydarzeń edukacyjnych w ZOO, jak i czynnościach wymagających nakładu pracy fizycznej na wybiegach zwierząt.

Krystyna Szwedowicz – emerytowana polonistka, mieszkanka Śliwic, prowadzi sąsiedzką bibliotekę w Miejscu Aktywności Lokalnej Śliwka. Dba nad doborem wysokiej jakości pozycji w biliotece, a także służy czlonkom społeczności doradztwem pomagającym wypożyczyć książki odpowiadające ich oczekiwaniom.

Dominika Dubielecka – krzewi ideę wolontariatu wśród społeczności szkolnej. osoba o wysokim poziomie empatii z sercem na dłoni. Zawsze zaangażowana w liczne inicjatywy szkolne, a także we wsparcie koleżanek i kolegów ze szkoły.

Kategoria Akcja roku

Karta Dobra Fundacji Godnie Żyć – laureat

Fundacja jako partner Fundacji Biedronka uczestniczy w programie skierowanym do osób starszych, których trudna sytuacja życiowa nie pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Korzystając z Karty Dobra mieszkańcy Pragi-Północ mogli skorzystać z możliwości dokonania zakupów artykułów spożywczych.

Kategoria Organizacja na medal

Armia Zbawienia – laureat

Armia Zbawienia działa na Pradze od ponad 15 lat, ale rok 2022 był szczególny, kiedy otworzyła swoje drzwi potrzebującym. Co tydzień wolontariusze rozdawali paczki żywnościowe, ubrania, karty podarunkowe.

Wyróżnienie:

Stacja Praga – to miejsce na mapie Pragi, które powstało z pasji do Dzielnicy, jej mieszkańców i niepowtarzalnego klimatu. Stacja organizuje warsztaty artystyczne i rzemieślnicze. Młodzież może tworzyć filmy, muzykę, realizowac się artystycznie.

Kategoria Wyróżnienie za zaangażowanie społeczne

Piotr Stryczyński – laureat

Jako społeczny przewodnik i obrońca zabytków prowadzi działania związane z edukacją i ochroną dziedzictwa kulturowego Pragi. 

Wyróżnienie:

Renata Wilczyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 354 sama zaangażowana w liczne akcje dobroczynne, ale tez angażująca i motywująca młode pokolenie do działania bezinteresownego na rzecz drugiego człowieka.

Kapituła Plebiscytu przyznała Nagrodę Specjalną, która trafiła do firmy Eiffage Polska Budownictwo S.A. za zaangażowanie w życie społeczne Szkoły Podstawowej nr 73 przy ulicy Białostockiej,a  której deweloper bezkosztowo wyremontował łazienki i prysznice w dwóch pionach.

Cieszymy się, że na Pradze-Północ tak wiele osób działa bezinteresownie na rzecz drugiego człowieka!

Skip to content