fbpx

Warsztaty Linorytu z Slumsi Tutką w Kreatywny Czwartek w Stacji Praga

Warsztaty Linorytu z Slumsi Tutką w Kreatywny Czwartek w Stacji Praga. 

Linoryt to rycie rysunku lub ilustracji w linoleum ( najlepiej tym wyrecyklowanym) i drukowanie ( np.łyżką) na papierze ( który można samemu zrobić). Jest wiec to technika wbrew pozorom do ogarnięcia w warunkach nie wymagajacych wielkich warsztatów i pracowni. Dzięki linorytowi możesz mieć kilka, kilkanaście, a jak sie uprzesz to kilkadziesiąt odbitek swojej grafiki. Od dłubania w linoleum można się uzależnić, a emocje które towarzyszą podczas drukowania są niepowtarzalne:) Sposobów na przeniesienie swojego dzieła na papier w wielu odbitkach jest mnóstwo, zatem technikę te można odkrywać, i kreatywnie rozwijać całe życie.

Link do wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/1787565595046971/

Zatem ja, Slumsi, zapraszam Was na warsztaty podstaw linorytu. W planie mam zarażenie Was entuzjazmem oraz razem wytniemy i odbijemy wasze pierwsze dzielo. Proponuje na pierwszy ogien mały format pocztowki. Będzie można wysłać, podarować lub powiesić nad łóżkiem.

Na warsztaty należy przynieść….wyobraźnie. Można również przynieść rysunek, króry chciałabyś/ chciałbyś wykorzystać, ale nie jest to konieczne. 

Jeśli linoryt jest ci nie obcy, ale chcesz coś wydłubać, również zapraszam do zabawy.

Co oferuję: linoleum, narzedzia i farby do linorytu.

Koszt warsztatu 20+. 

To co wpadasz?

Skip to content