fbpx

Warsztaty Szachowe na Placu Konesera !

Zapraszamy w najbliższy czwartek (14 lipca) na drugie spotkanie z cyklu Lato z Koneserem w strefie kreatywnej Stacja Praga! Niezmiennie zafacynowani Netflixową produkcją “Gambit Królowej” pragniemy zaprosić wszystkich na dzień z szachami! Przygotowaliśmy zajęcia szachowe dla początkujących i średnio-zaawansowanych, a także praski turniej szachowy w formie konkursu zagadek szachowych! Każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł poznać tajniki tej królewskiej gry.

Harmonogram:

16.00 – 16.55 – szachy od podstaw – w ogóle nie umiesz grać w szachy? Ta lekcja jest dla Ciebie! Przejdziemy przez wszystkie ruchy oraz zasady i spróbujemy rozegrać pierwszą partię!

17.00 – 17.55 – szachy dla V i IV kategorii – posiadasz już jakąś wiedzę szachową? Pogłębimy ją na zajęciach dla średnio zaawansowanych!

* Na zajęcia obowiązują zapisy za pośrednictwem poczty e-mail: info@stacjapraga.pl .

Koszt: 10 zł

18.00 – 20.00 – szachy dla wszystkich i Praski Turniej Szachowy w formule konkursu zadań szachowych – w każdej chwili możesz się dosiąść do stolika i z kimś zagrać. Możesz również wyzwać jednego z nas!

Oprócz tego masz możliwość wzięcia udziału w konkursie rozwiązywania zadań szachowych, w którym najlepsi solverzy zostaną nagrodzeni. Turniej jest otwarty i bezpłatny. Instruktorzy szachowi: Dominik Szarwacki – instruktor i działacz szachowy z wieloletnim doświadczeniem.

Mistrz Mazowsza gimnazjów za czasów juniorskich. Prezes Fundacji Inicjatyw Niebanalnych, zajmującej się m.in. popularyzacją szachów.

O organizatorze: Stacja Praga – Stowarzyszenie organizuje i wspiera liczne wydarzenia służące promocji kultury. Misją Stowarzyszenia jest działanie na rzecz warszawskiej Pragi oraz szerzenia kultury w tym miejscu, przy jednoczesnym aktywnym wspomaganiu lokalnej społeczności. Tworzymy stały ośrodek działań kulturalnych. Miejsca swojskiego, prawdziwie praskiego, tworzonego z mieszkańcami i przez nich samych. Upowszechniamy wiedzę o historii i jej znaczeniu, dowiadujemy się o bieżących problemach mieszkańców oraz czynnie uczestniczymy w planowaniu rozwiązań i rozwoju dzielnicy. Dodatkowym celem naszej działalności jest aktywizowanie osób starszych, pomagając im w umocnieniu więzi z młodszym pokoleniem.

Fundacja Inicjatyw Niebanalnych – organizacja non-profit promująca nietypowe formy aktywności, takie jak np. szachy, szachoboks, kabaddi, capoeira itd. Tworzy popularne spotkania z szachami nad Wisłą oraz Polu Mokotowskim.

Skip to content