fbpx

Wyszyte wojną – wystawa Tetiany Domino 21.03 o godz. 19:00

Zapraszamy w podróż śladami miłości do ojczyzny, nadziei na zwycięstwo i odzyskanie wolności oraz złości, którą niesie ze sobą niesprawiedliwość i okrucieństwo.

Wystawa „Wyszyte Wojną” to nie tylko zbiór obrazów, lecz także opowieść o sile ludzkiego ducha, odwadze, nadziei, jak i cierpieniu i bólu. Przedstawione obrazy nie tylko oddają dramat wydarzeń, lecz także przenoszą widza w głąb emocji i doświadczeń mieszkańców tego kraju.

Prace powstałe przed atakiem Rosji na Ukrainę w 2022 roku, emanują duchem patriotyzmu i miłości do ojczyzny, podczas gdy te powstałe po dniu wybuchu wojny ukazują dramatyczny rozwój wydarzeń, a ich centralnym motywem jest symbolika wyszywanki – odzwierciedlenie siły, determinacji i nadziei.
Przyjdź i zanurz się w głębi tych obrazów, które mówią więcej niż tysiąc słów, prowokując do refleksji nad naturą ludzką i znaczeniem patriotyzmu i sztuki w obliczu tragedii.

📍 Miejsce: Stacja Praga, wejście od Zaokopowa 5.
💸 Wstęp wolny! 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
🍃 O autorce:
Tetiana Domino – Ukraińska artystka, podróżniczka, obecnie mieszkająca i tworząca w Polsce, a dokładnie w Krakowie.
Jest samoukiem, ale chęć doskonalenia warsztatu zmotywowały ją w 2023 roku do ukończenia studiów podyplomowych na Uczelni Łukaszewski, na kierunku Malarstwo i historia sztuki.

Bo nie technika czy nauka otworzyły Tetianie drogę do sztuki, ale przede wszystkim jej własne przeżycia i obserwacje świata wokół niej.

Seria jej prac, zatytułowana “Wyszyte Wojną”, jest doskonałym przykładem tego, jak sztuka może stać się formą opowieści, manifestacji i walki. Pomimo że seria ta zaczęła się przed tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie, atak Rosji zmobilizował Tetianę do przedefiniowania i nadania nowego sensu swoim pracom. “Wyszyte Wojną” staje się więc nie tylko wyrazem jej osobistych doświadczeń, ale także reakcją na otaczającą rzeczywistość, gdzie każde pociągnięcie pędzlem czy impulsem koloru to głos protestu, nadziei i odwagi.

Poza sztuką, Tetiana jest również zapalonym podróżnikiem, który czerpie inspiracje z różnorodności kultur i krajobrazów, którymi się otacza. Jej podróże nie tylko poszerzają horyzonty artystyczne, ale także pomagają jej zgłębiać ludzkie relacje i zrozumienie świata.

Skip to content