fbpx

Zapraszamy na wystawę PRAKTISA – ,,Statyści”

W imieniu naszym i artysty Przemysława PRAKTISA Sieńko zapraszamy na niezwykłą wystawę  “STATYŚCI” 

https://www.facebook.com/events/1356960638567395

STATYŚCI – to kreacja wyobraźni artysty przedstawiająca otchłań niebytu będąca tłem dla szarej masy. Zrodzona z głębokiego mroku i nie opuszczających go destruktywnych myśli oraz niepożądanych odczuć przybiera formę sztucznego modelu imitującego postać ludzką.

Statyści, a ściślej rozbudowany świat domysłów na ich temat, plotek, których są niewyczerpanym źródłem, jest abstrakcyjnie szary, nudny, a w najlepszym razie nijaki. Skrajnie obojętni, wyzuci z wszelakich ludzkich odruchów i emocji ze względu na swoje silnie związane z nimi pochodzenie. Wyłażący ze skóry, by oddać się bumelanctwu na przemian z zimnym, beznamiętnym stylem życia. Obrastają w inercję i pustkę, wpadając tym samym w bezkres pospolitości. Ich twarze niby rozmazane, lecz dziwnie wyraźne, do złudzenia przypominają oblicza istot ludzkich pozostających w nieustającym pędzie. Nie podlegają widmu przemijającego czasu, nienagannie dopasowując swoją aparycję do okresu, w którym aktualnie przyszło im egzystować.

O Autorze:

Przemysław PRAKTIS Sieńko, artysta o wyjątkowym talencie, zabierze nas w tajemniczy świat Statystów. Jego prace, łączące różne techniki sztuki, to mieszanka abstrakcji, futuryzmu, komiksu i realizmu. Przez lata tworzył swój niepowtarzalny styl, którym teraz dzieli się z nami.

 Kiedy? Piątek, 22.09 o godzinie 19:00

 Gdzie? Stacja Praga, kreatywna przestrzeń pełna inspiracji – Zaokopowa 5

Dołączcie do naszego niezwykłego świata, gdzie Statyści i ich tajemnicza obecność czekają na Was. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w sztuce Przemysława Sieńko. Nie przegapcie tego wydarzenia!

#wystawa #painting  #art  #kreatywnosc #artist #artcollectorTagi:
,
Skip to content