fbpx

Startuje Stacja Praga

Cześć! Dzisiaj uchylimy Wam rąbka tajemnicy co my w tej Stacji Praga planujemy! Naszą misją i celem jest utworzenie Praskiego Centrum Kultury i Rzemiosła – miejsca praskiego z krwi i kości, swojskiego i przede wszystkim szczerego. W którym każdy będzie czuł się swobodnie i będzie miał możliwość realizacji swoich pasji i marzeń. Jesteśmy ruchem oddolnym, bez udziału wielkich firm, korporacji czy deweloperów. Działamy z nowoczesnym spojrzeniem na otaczający nas świat, jednocześnie doceniając tradycję, historię, mądrość i doświadczenie starszego pokolenia. Naszą misją w ,,Stacji Praga” jest nie tylko działanie na rzecz rewitalizacji Pragi i szerzenia kultury, ale także aktywne wspieranie lokalnej społeczności poprzez utworzenie nieformalnego ośrodka środowiskowego, który wzmacniał będzie pozytywne zmiany i rozwój społeczny w najbliższej okolicy.
Z radością obserwujemy jak nasza dzielnica przyciąga kolejne osoby, w tym także inwestorów. Jak na drożdżach tworzą się wspaniałe miejsca wsparte ogromnym kapitałem. Niestety z przykrością stwierdzamy, że w wielu z nich zapomina się o najważniejszym – o ludziach. Nie są Praskie, a tylko ala Praskie. Być z Pragi to znaczy coś więcej, to styl życia, charakter oparty na zasadach, szacunku i zaufaniu. I takie miejsce stworzymy.
Ale co dokładnie kryje się pod pojęciem Praskie Centrum Kultury i Rzemiosła?
W pierwszym etapie planujemy utworzenie:
– Warsztatu retro samochodów z kawiarenką w praskim klimacie.
– Miejsce spotkań, w którym prowadzić będziemy liczne szkolenia i warsztaty, spotkania czy zajęcia, np. szachowe.
– Rekwizytornię filmową oraz mini studio filmowe, w którym to realizować będziemy filmy o naszej Pradze.
– Salkę do ćwiczeń
A to tylko pierwszy etap! W ramach rozwoju i przede wszystkim wspólnie z mieszkańcami realizować będziemy kolejne zaplanowane kroki.
Kiedy ruszamy?
Tutaj przechodzimy do meritum – trzymajcie kciuki dokładnie w poniedziałek o godz. 11. Nasze starania o to miejsce trwają już 4 miesiące i właśnie nadchodzi punkt kulminacyjny. Wtedy to umówieni jesteśmy na spotkanie z przedstawicielem Zarządu dzielnicy Praga-Północ w

Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, a także Dyrektor
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Północ.Od rozpoczęcia pracy na miejscu dzieli nas tylko podpis reprezentanta Zarządu Dzielnicy.
Nasz projekt zyskał już popracie kilku wydziałów dzielnicowych (m.in. Promocji i Komunikacji Społecznej czy Dziedzictwa Kulturowego), a także miejskich komórek organizacyjnych. Był konsultowany z psychologami (w ramach utworzenia nieformalnego ośrodka środowiskowego) i architektami (w ramach planów zagospodarowania przestrzeni). Jest w pełni zgodny z planami dzielnicy i miasta, konsultowaliśmy go także z mieszkańcami i organizacjami działającymi na rzecz Pragi.
Szanowni urzędnicy, prosimy, pozwólcie nam działać!
I jeszcze raz przypominamy – Poniedziałek, godz. 11 – Trzymajcie kciuki, będzie SIKALAFĄ!
Obraz może zawierać: tekst „STACJA PRAGA miejsce. ludzie. pasja.”
Skip to content