fbpx

Ethnic Echoes w Stacji Praga | 16 czerwca

W sobotę 16 czerwca w Stacji Praga wybrzmią dźwięki inspirowane brzmieniami etnicznymi.

Podczas imprezy Ethnic Echoes towarzyszyć Wam będą 3 zespoły tworzące fantazyjne muzyczne obrazy za pomocą tradycyjnych technik wokalnych i dawnych instrumentów wspomaganych współczesnymi środkami wyrazu.

BILETY >> https://goout.net/…/ethnic-echoes-cory-mary…/szdvagx/

Córy Mary
Córy Mary to czworo muzyków grających neofolk. Pasją członków zespołu jest odkrywanie archaicznych pieśni, nie poprzestają jednak na rekonstrukcji, splatając tradycję z własną wizją artystyczną. Melancholijno-transowe muzyczne krajobrazy Cór Mary skoncentrowane są wokół słowiańskiej muzyki obrzędowej. W ich pieśniach króluje wielogłos połączony z akompaniamentem tradycyjnych instrumentów. Różnobarwność muzyczną dopełnia przemieszanie utworów o uporządkowanej strukturze z wokalno-instrumentalnymi improwizacjami. 

Córy Mary – YouTube 
www.youtube.com/c/CóryMary
Córy Mary | Spotify https://open.spotify.com/artist/4HcnVxwoOWXIHPQGJYlkqG

Mantrio
Napisać czym Mantrio jest, to jak próbować uchwycić cień drwiny w szumiącym odwiecznie tchnieniu czasu lub wyobrazić sobie drugą stronę księżyca. Niewątpliwie łatwiej byłoby określić miejsce, w którym odbył się wielki wybuch, a już o niebo prościej byłoby obliczyć dokładny czas jego trwania, niż precyzyjnie ustalić, czym jest Mantrio.
Niektórzy twierdzą, że to dwuosobowe trio. Nie jest to jednak prawda. Inni twierdzą, że grają muzykę słowiańską. Oni również mijają się z istotą rzeczy. Zdaniem niektórych ich muzyka jest klimatyczna. Im można przyznać rację (umiarkowaną). Cóż jednak znaczy, że muzyka jest „klimatyczna”? Na takie pytanie nie ma właściwej odpowiedzi. Nie ma jednak także odpowiedzi niewłaściwej.


Mantrio – YouTube:
https://youtu.be/Bgr4u-bepek?feature=shared
https://www.facebook.com/mantrioofficial

Soil Troth
to własna interpretacja gatunku pagan ambient, niekiedy poszerzona o działania wykraczające poza medium muzyki. Swoją uwagę skupia przede wszystkim na wykorzystywaniu field recordingu, syntezy granularnej, wokalu inspirowanym technikami śpiewu białego oraz kulningu, a także grze na lirze korbowej. Niekiedy dźwięki są modyfikowane efektami aby wprowadzić słuchacza w hipnotyczny, pogański, dronowy świat przedstawiony.


https://soil-troth.bandcamp.com/track/antlered
https://niezal-sprzymierzonych.bandcamp.com/…/utricular

Cena biletów:
35 zł przedsprzedaż:, 45 zł bramka

Sprzedaż biletów: 
https://goout.net/…/ethnic-echoes-cory-mary…/szdvagx/

Stacja Praga, ul. Zaokopowa 5, WarszawaSkip to content