fbpx

Fotorelacja z Finału Konfrontacji Sztuk Artystycznych

W ostatnią sobotę Stacja Praga wypełniona była dobrą muzyką, piękną sztuką i uśmiechniętymi ludźmi.

Finał Konfrontacji Sztuk Artystycznych to podsumowanie trzech spotkań, gdzie artyści na żywo tworzyli prace na poszczególne tematy : Gang Obrzydliwiaków , Prascy Sąsiedzi oraz Kobiety Pragi.

Podczas ostatniego wydarzenia oprócz twórców obrazów pojawili się też muzycy, którzy zagrali niesamowite koncerty – Dildo Baggins, Jan Majewski oraz Młody Janas. A w między czasie goście wydarzenia mogli nauczyć się AfroDance wraz z chłopakami z grupy Manzi&Victory. Mamy ochotę na więcej takich eventów, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

*Zadanie publiczne pn. Konfrontacja Sztuk Artystycznych II dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

,,Konfrontacja sztuk artystycznych” to seria spotkań kreatywnych, podczas których artyści z różnych nurtów i środowisk wspólnie stworzą prace i instalacje artystyczne. Na podstawie wcześniej ustalonego tematu zostaną oni poproszeni o stworzenie prac na zadany temat w technice dla siebie charakterystycznej, następnie w zespołach kilku osobowych artyści stworzą prace w nowej dla siebie technice, eksplorując zadany temat w sposób zainspirowany twórczością pozostałych uczestników. Dzięki wspólnej pracy twórców kultury „wysokiej” z twórcami kultury alternatywnej (streetart, komiks, tatuaż, ilustracja, hip-hop) powstały nietuzinkowe i jedyne w swoim rodzaje artystyczne kolaboracje, które mogą wyznaczyć nowy kierunek rozwoju sztuki. W ramach spotkań twórczych artystom udostępnione zostały przestrzeń, narzędzia i warunki do pracy twórczej. Dzięki wielowymiarowej współpracy artystów z różnych dziedzin w ramach projektu “KSA II” sztuka wysoka w postaci twórczości uznanych malarzy czy twórców fotografii metodami historycznymi, spotka się ze sztuką uliczną, popkulturą, hip-hopem .

Skip to content