fbpx

Konfrontacja Sztuk Artystycznych vol. 3 – Zapowiedź

Konfrontacja Sztuk Artystycznych – vol. 3

Praga słynie z kontrastów, a my lubimy ostre zestawienia, zwłaszcza gdy chodzi o ciekawe style, osobowości i inicjatywy.
W najbliższą niedzielę zapraszamy Was na niecodzienne spotkania artystyczne, podczas których ekipy artystów z różnych bajek, zajawek i pracowni zetrą się w przyjaznej konfrontacji na pędzle, szpreje i gorący klej! 😍

Podczas spotkania, używając płócien, farb, dripperów, nożyków, szablonów, akrylu, silikonu, porzuconych zabawek i artykułów recyklingowych, stworzą niepowtarzalne obrazy i instalacje.

Konfrontacja Sztuk Artystycznych to spotkanie różnych światów twórczych, różnych filozofii, technik, środowisk. To okazja do wymiany doświadczeń i radosnej współpracy. Miejscami umazany czerwoną farbą ring, miejscami — muzeum sztuki nowoczesnej.

Tematem przewodnim spotkania będzie Bazar Różyckiego. Kiedyś targ tętniący życiem, serce praskiego handlu. “Flaki, pyzy, goooorące!”, gra w oczko, folklor praski z charakterystyczną gwarą. Niestety dziś mało zostało z dawnej charyzmy tego bazaru, dlatego ciekawi jesteśmy jaką wizję tego miejsca przedstawią podczas konfrontacji artyści, których na dniach poznacie. 🙂

Link do Konfrontacji nr 1

Link do Konfrontacji nr 2:

Organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Stacja Praga.
Projekt współfinansowany jest w ramach konkursu: Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – 2021 ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Skip to content