fbpx

Konfrontacja Sztuk Artystycznych – zapowiedź

Konfrontacja Sztuk Artystycznych – vol. 1 – Zapowiedź!

Praga słynie z kontrastów, a my lubimy ostre zestawienia, zwłaszcza gdy chodzi o ciekawe style, osobowości i inicjatywy. 


W te wakacje zapraszamy Was na niecodzienne czwartkowe spotkania artystyczne, podczas których ekipy artystów z różnych bajek, zajawek i pracowni zetrą się w przyjaznej konfrontacji na pędzle, szpreje i gorący klej! Podczas trzech spotkań, używając płócien, farb, dripperów, nożyków, szablonów, akrylu, silikonu, porzuconych zabawek i artykułów recyklingowych, stworzą niepowtarzalne obrazy i instalacje na wylosowany przez drużyny temat. Konfrontacja Sztuk Artystycznych to spotkanie różnych światów twórczych, różnych filozofii, technik, środowisk. To okazja do wymiany doświadczeń i radosnej współpracy. Miejscami umazany czerwoną farbą ring, miejscami — muzeum sztuki nowoczesnej. 

Konfrontacje odbędą się w następujących dniach:

– 22 lipca,  godz. 15-19 (Plac Konesera)
– 12 sierpnia,  godz. 15-19 (Plac Konesera)
– 2 września,  godz. 15-19 (Miejsce konfrontacji zostanie ogłoszone wkrótce)Zwieńczeniem cyklu będzie wystawa w praskiej przestrzeni i pokaz stworzonych podczas wszystkich konfrontacji filmów!22 lipca na twórczym ringu Placu Konesera będą z nami następujące artystki, artyści i kolektywy:Marta Bystroń (https://martabystron.pl/)
Beata Sosnowska (http://www.beatasosnowska.pl)
Kinga Janiak (https://www.instagram.com/_kingajaniak_/)
Pan Szymon (www.instagram.com/panszymon_art)
Miss Dorys (www.instagram.com/miss_dorys)
Młoda Stara (www.instagram.com/mlodastara)
Silver Blaze (https://www.instagram.com/_silver_blaze/)
Nie Lubię Sodowego Mydła (https://www.instagram.com/nie_lubie_sodowego_mydla/)Kolektywy:
Remonty Warszawa (www.instagram.com/remonty.warszawa
Chwasty Absurdu (www.instagram.com/chwastyabsurdu)Organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Stacja Praga.


Projekt współfinansowany jest w ramach konkursu: Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – 2021 ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.Tagi:
, ,
Skip to content