fbpx

Sztuka Znaku – Warsztaty z projektowania graficznego

Zapraszamy na warsztaty z projektowania znaku! Na spotkaniu otwartym – 6 marca – poznacie historię i podstawy liternictwa, oraz spróbujecie własnych sił w kaligrafii (uncjała oraz tekstura gotycka). Udział w spotkaniu będzie bezpłatny.

Na kolejnym spotkaniu – 13 marca – rozpoczniemy cykl 3 spotkań, w ramach których każdy uczestnik dostanie materiały pomocnicze, specjalny szkicownik oraz narzędzia do kaligrafii. Opowiem o znaku, jako symbolu i syntezie ilustracji. Zdobędziecie wiedzę na temat podstaw projektowania graficznego, designie oraz identyfikacji wizualnej. Każdy z uczestników warsztatów, wg. zdobytej wiedzy, zaprojektuje w szkicowniku własny, reprezentujący go znak.

Dla chętnych, można przynieść laptopy z zainstalowanym programem do grafiki wektorowej (Illustrator, Inkscape, Corel Draw) w celu zdigitalizowania znaku.

Podczas trzeciego spotkania odbędą się warsztaty manualne, gdzie poznacie popularne techniki druku warsztatowego. Skorzystamy z jednej techniki graficznej, jaką jest szablon i wycięte znaki w kartonie naniesiemy odpowiednią farbą na koszulki, które każdy z uczestników dostanie w ramach warsztatów. Można przynieść dodatkowo swoje własne rzeczy do obrandowania (ubrania, teczki, laptopy itp). 

Podsumowując:
Co? Warsztaty z projektowania graficznego
Kiedy? 6 marca – spotkanie otwarte
Rozpoczęcie cyklu (3 spotkania) 13 marcaCzas trwania: 3 spotkania po ok 2,5 h
Godzina 18.30 – 21.00
6, 13, 20, 27 marca

Koszt: 6 marca spotkanie darmowe, następnie 100 zł za 1 spotkanie, 270 zł za cykl przy płatności za całość.

Miejsce: Stacja Praga, Zaokopowa 5

Prowadzący – Paweł Dobrowolski – absolwent Wydziału Grafiki na ASP w Warszawie, którą ukończył w 2018 roku. Uczy projektowania graficznego w warszawskim Liceum Plastycznym, a także działa w Stowarzyszeniu Pracownia Wschodnia w departamencie sitodruku. Realizował wystawy indywidualne oraz zbiorowe w Polsce i w Czechach.

Obowiązują zapisy – info@stacjapraga.pl
Maksymalna liczba osób na warsztatach: 12 

Skip to content