fbpx

Rozkład jazdy 29.03 – 04.04

Rozkład jazdy na 29.03-04.04!

Poniedziałek


Godzina 18:00

Ale Kosmos! | To skomplikowane – Stanisław Lem o naszych związkach z technologią. Wydarzenie bezpłatnie całkowicie online.

Czy szczęście da się opisać matematycznym wzorem? Dlaczego roboty czują obrzydzenie w stosunku do istot z krwi i kości? Co cechuje cywilizację znajdującą się w Najwyższej Fazie Rozwoju? Jakimi prawami rządzi się Kosmos i czy poezja może mieć władzę nad gwiazdami? – W ramach wykładu nie tylko podejmiemy wspólnie próbę znalezienia odpowiedzi na te pytania, ale również zastanowimy się, jaką lekcję na temat związków człowieka z technologią pozostawił dla nas Stanisław Lem.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/konstancinskidomkultury/videos/1367951280256816/

Wtorek


Godzina: 11:00-19:00 – Drużyna Zajączka – w poszukiwaniu pisanek! Centrum Praskie Koneser pl.Konesera. Wydarzenie całkowicie bezpłatne.

Zapraszamy wszystkie dzieci z opiekunami na szaloną zabawę! Weź udział we wspaniałej wielkanocnej przygodzie, znajdź wszystkie pisanki i zgarnij słodki upominek! Aby rozpocząć grę wystarczy odebrać specjalny gadżet – lupę w sklepie Mamaiti, być wyposażonym w czytnik kodów QR (np. smartfon) i już można szukać wirtualnych pisanek. Rozwiązując kolejne łamigłówki, uzyskuje się informacje dotyczące położenia kolejnych, zagubionych pisanek. Na zwycięzców czekają nagrody – niespodzianki.

Link do wydarzenia: https://koneser.eu/wydarzenia/druzyna-zajaczka-w-poszukiwaniu-pisanek/?wcs_timestamp=1617102000

Środa


Godzina: 19:00- Bartosz Utracki “Znaki” – koncert. Wydarzenie online, całkowicie bezpłatne.

Zapraszamy serdecznie na koncert Bartosza Utrackiego wokalisty młodego pokolenia oraz producenta muzycznego. Jest ćwierćfinalistą XI edycji The Voice of Poland. Muzyczne doświadczenie zdobywał w różnych projektach muzycznych – komponując muzykę oraz pisząc teksty. Uczestniczył w europejskich konkursach oraz festiwalach muzycznych ,m.in. Emergenza Festival, Woodstock Ukraine, Hard Rock Rising, Music and Freestyle Week Veysonnaz. Aktualnie jest związany z MYSEN, gdzie tworząc muzykę elektroniczną zarejestrował pierwszy koncert zespołu podczas Błędowska Desert Sessions Music.

Link do wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=gZfl3C_Bkps

Czwartek


Serdecznie zapraszamy na trochę wspólnej aktywności czyli wspólne ćwiczenie Zumby, każdy jest mile widziany. W tych ciężkich czasach chcemy dać wam trochę radości i przez aktywność zadbać o waszą formę i samopoczucie. Zapraszamy na darmowe zajęcia online – linki znajdziecie na grupie – tańczcie z nami i trzymajcie się ciepło! Zumba jest dla wszystkich niezależnie od wieku czy doświadczenia w tańcu.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/477144953462807/

Piątek


Godzina 12:00- Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego na żywo. Wydarzenie online, całkowicie bezpłatne.

Zapraszamy na spacer historyczny pod tytułem “Mówi Warszawa”, Joanna Strasz, przewodnik Muzeum Powstania Warszawskiego opowie o ulicy Złotej i jej losach w trakcie Powstania Warszawskiego.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/1944pl/

Sobota


Godzina 12:00-20:00: “ROZKWITAMY”, Centrum Praskie Koneser- Zielona łodyga- Ewa Goral, pl.Konesera 3. Wydarzenie bezpłatne.

Szukając alternatywnych sposobów kontaktu ze sztuką na żywo, postanowiliśmy wyjść z działaniami wystawienniczymi w przestrzeń publiczną. Tej wiosny w siedmiu wybranych warszawskich kwiaciarniach swoje wybrane prace pokażą: Marceli Adamczyk, Zbiok Czajkowski, Ewa Goral, Marcin Janusz, Monika Kopczewska, Olga Szczechowska, Małgorzata Wielek-M. Wyjdźmy na spacer, przy okazji adoptujmy roślinę i wesprzyjmy artystów, którzy w tym niełatwym czasie będą mieli okazję pokazać Wam swoje najnowsze prace. Umilmy i ułatwmy sobie czekanie na pełnię wiosny i czasy łaskawsze dla sztuk wizualnych.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/436374780923267/?event_time_id=436374814256597

Niedziela


Godzina: 10:00: “Kapitan Żbik i żółty saturator” w Teatrze Syrena. Wydarzenie online, bilety 29 zł.

Jest sprawa, jest afera!Zadziałały reakcyjne siły wrogie naszemu krajowi! Stolica zagrożona! Kto pomoże nam odnaleźć przestępcę i zapobiec katastrofie? Nie martwcie się! Polski James Bond – kapitan Żbik – zgłasza gotowość do akcji. W przeprowadzeniu śledztwa wspierać go będzie dzielna porucznik Ola. A wszystko to w rozśpiewanej i roztańczonej Warszawie lat 70., stolicy koszul nonajron i społecznych akcji zbiórek makulatury, mieście, gdzie tylko co jakiś czas „rzucają” do sklepu pomarańcze, ale fantazja i przedsiębiorczość rodaków ubarwia rzeczywistość.Czy kapitan Żbik i porucznik Ola śpiewająco rozwiążą kolejną zagadkę?

Link do wydarzenia: https://www.vod.teatrsyrena.pl/strona-glowna
Skip to content