fbpx

Wystawa sztuki Marty Bystroń w Stacji Praga

Zapraszamy na wystawę Marty Bystroń w Stacji Praga pt. Kawa musi być czarna, a czekolada musi być gorzka.

Na wystawie zobaczymy nowe obrazy, które powstawały w grudniu 2023 i styczniu 2024. Są to małe, kameralne formaty, które zmuszają do podejścia bliżej. 

„Sztuka i tworzenie mają dla mnie ogromne znaczenie. Definiują moje życie. Tworzę codziennie, zapisuję – w formie rysunkowej lub malarskiej swoje emocje, to co mnie spotyka, to co czuję – przerabiam na zapis wizualny. Wydobywam. Nie mogę przestać, nie chcę przestać i nie umiem przestać.

Myślę obrazami, czuję kolory, dotykam farb, zamalowuję, zakolorowuję, zarysowuję stronice szkicowników i wtedy dopiero czuję i osiągam pewność, że jestem na właściwym miejscu. Czas staje się uporządkowany, serce się uspokaja, ogarnia mnie spokój.

Możliwość malowania traktuję jako przywilej i dar. Dzięki sztuce możemy czuć więcej i uwrażliwiać się na ludzi i ich problemy, zrozumieć innych. Malarstwo uczy mnie szanować wrażliwość, uczy mnie empatii. Uczy mnie nie bać się odczuwać, nie bać się życia. Osadza mnie w świecie, w każdym dniu. Malując czuję swoją obecność, próbuję zaakceptować siebie i mój sposób odczuwania i postrzegania.”

Wystawa sztuki Marty Bystroń dostępna będzie przedpremierowo już 10 i 11 lutego, a jej oficjalne otwarcie planujemy na niedzielę, 11.02 o godz. 19:00.

Miejsce: Stacja Praga, wejście od Zaokopowa 5.
Wstęp wolny!

Marta Bystroń to artystka wizualna. Tworzy obrazy, ilustracje i projekty wizualne (m.in. dla Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Wydawnictwo Requiem Records, Fundacja Dobra Wola). Jej twórczość malarska to symboliczne przedstawienia kobiet i dziewcząt w sennej, baśniowej atmosferze. Siłą przekazu jest kolor, eksresja i radość malowania. Jest autorką publikacji niezależnych z ilustracjami: Little sister, black.coffee.black.humor i Obrazek na dziś.

Wystawa sztuki na Stacji Praga - obraz Marty Bystroń

Wystawa sztuki Marty Bystroń to niesamowite doświadczenie, na które serdecznie Cię zapraszamy.Skip to content